ubytování na Šumavě

Sport a turistika

Hojsova Stráž je vhodná pro letní i zimní rekreaci.

V zimě můžete využít vleky přímo v Hojsovce nebo v okolí (Špičák-7km, Pancíř-8 km, Železná Ruda-11 km ,Javor-26 km). V Hojsově Stráži jsou upravené běžecké tratě a těmito se dostanete jak na Špičák, tak do Železné Rudy a okolí. 

Vleky a sjezdovky na Šumavě - www.sumavanet.cz

Lyžařské stopy a běžecké stratě na Šumavě - www.sumavanet.cz


Vleky v Hojsově Stráži

  • Dlouhá louka  - délka: 400 m, Tel.: 737 510 893 

V létě se můžete věnovat pěší turistice nebo cykloturistice. V okolí jsou zajímavé turistické cíle, například Černé jezero, Čertovo jezero, jediný šumavský vodopád Bílá Strž, Pancíř, vodní nádrž Nýrsko. Velmi krásný výhled na Šumavu je z vrcholu Ostrý. 

TURISTICKÉ CÍLE V OKOLÍ

Ostrý  na vrchol Ostrý se můžete vypravit po modré značce buď z Hojsovky (12 km) nebo ze železniční stanice Hamry (9,5 km). Trasa ze Špičácského sedla vede kolem Černého jezera a je dlouhá 11,5 km. Vyrazit můžete také ze Železné Rudy okolo Čertova a Černého jezera, v tomto případě ujdete  celkem 16 km. Dvojvrchol Ostrého je viditelný z mnoha míst. Podle své siluety je nazýván Prsa Matky Boží. Vyšším vrcholem Velký Ostrý prochází státní hranice. Nižší vrchol Malý Ostrý je již v Německu.

Hrad a zámek Klenová - 23 km, jihozápadně od Klatov se na vrchu zdvihajícím se nad širokým údolím Úhlavy nachází zřícenina hradu Klenová. Spolu s přilehlým zámkem z 19. století a celým komplexem staveb v podhradí, které náležely k panskému sídlu (sýpka, statek, kaple sv. Felixe, vila), je dnes spravován Galerií Klatovy / Klenová.

Hrad Kašperk

Hrad Velhartice

Klatovy

Nýrsko - 12 km, koupaliště, vodní nádrž Nýrsko

V Hojsově Stráži otevřený  obchůdek se vším co potřebujete i možnosti občerstvení.

 

Možnosti koupání

Aquapark Osserbad Lam v Německu, vzdálený 32 km. 4 vnitřní a 4 venkovní bazény, 1 vnitřní a 1 venkovní tobogán, dětské brouzdaliště, příznivé ceny. Více na cms.lam.de/Tourismus/Urlaubstipps/dasBad/tabid/86/Default.aspx

Nýrsko - nekrytý bazén (12 km)  

Chudenín - přírodní koupaliště

Hotel Horizont Špičák - welness centrum (8 km)  

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.